Jdi na obsah Jdi na menu
 


Michelle Kwan – Další titul mistryně USA nebo politika?

7. 7. 2006

Michelle Kwan právě obdržela e-mail od své sestry Karen. Je v něm tří minutový videoklip malé 13-leté bruslící Michelle.

„To jsem já, prohánějící se po ledě.“ říká Kwan, která dnes oslavila 26 let. „Sestra říkala: ‘Oh, bože, to musíš vidět. Byla si tak roztomilá a už tak dobrá.’”

Z „dobré“ se stala vynikající, světově proslulá Kwan, která vyhrála pět titulů mistryně světa, devět titulů na mistrovství USA a dvě olympijské medaile. Její novou „arénou“ možná bude politika, jak sama řekla v jednom telefonním rozhovoru.

„Nechci zavrhovat žádné možnosti,“ řekla Kwan, která se v neděli ukáže na show Champions on Ice v Americain Airlines centru.

Kwan řekla, že se stále nemůže přenést přes nepříjemný zážitek z olympijských her v Turíně. Vzpomínky na emotivní odstoupení z Her jsou stále čerstvé. Kwan se vyhýbá pohledům na videokazety nebo fotky.

„Ještě se na ně nedívám.“ řekla krasobruslařka, která při prvním tréninku v Turíně trpěla velkou bolestí třísel. „Je to pořád citlivá věc. Zkusila jsem, co jsem mohla. Bylo to nejtěžší rozhodnutí ze všech, ale bylo správné.“

Kromě Kwan se na turné Champions on Ice objeví například Sasha Cohen, nebo olympijská vítězka Shizuka Arakawa.

„Uvědomila jsem si, že už mi dávno není 16.“ říká rodačka z Kalifornie.

„Souvisí to s tím, že jsem čím dál tím starší... Někdy máte tyhle skvělé dny. Podíváte se třeba na Rogera Clemense a Bretta Hulla...“

Jediné, co Michelle ještě ve sbírce chybí, je zlatá olympijská medaile.

Michelle se nezúčastnila letošího národního šampionátu, který sloužil jako vstupenka na olympijské hry. Po zdravotních problémech, které jí sužovaly celou sezónu, požádala o přezkoušení, díky kterému se na OH dostala.

Pokud bude chtít Kwan získat rekordní desátý titul mistryně USA, bude muset do 1. září projít spoustou papírování, aby se mohla zúčastnit kvalifikačních závodů. Mistrovství USA se bude konat v lednu 2007 ve Spokane.

„Ještě jsem se nerozhodla.“ říká. „Od roku 2002 nechávám všechny možnosti otevřené.“

Kwan studovala na UCLA (pozn.: vysoká škola v USA) a řekla, že by chtěla začít s politikou a mezinárodními studii.

„Snad budu promovat, než mi bude 30,“ říká. „Možná budu trénovat, budu mít jiné cíle a stále budu závodit.“

20. dubna večeřela Kwan v Bílém domě s prezidentem Georgem Bushem. Na tuto událost s nadšením vzpomíná. Prezident prý prohlásil, že by byla dost dobrou Texasankou.

„Poklepal mi na rameno a řekl: ’Haw, Haw, co myslíte?’“ řekla Kwan. “Řekla jsem mu, že jsem si donesla své kovbojské boty.“

*****************************
Zdroj: Dallas News
Překlad: Cocovica

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář